Przedwakacyjny Be Better Club   

Nasze przygotowania do wakacyjnych wyjazdów to:

Językowa sztuka przetrwania
w kilku aktach.
 

Akt I:

Językowe ABC w podróży.

Wakacje to doskonały czas, aby poznawać inne kraje, ich kulturę i mieszkańców. Sprawdź czy poradzisz sobie w podróży, jeśli przekazanie informacji będzie możliwe wyłącznie w języku obcym.

Zakres tematyczny kursu
'Językowe ABC w podróży' koncentruje się wyłącznie na autentycznych sytuacjach, w jakich możemy znaleźć się będąc za granicą:

  • Na lotnisku, na dworcu
  • W hotelu  i na campingu
  • Podróż samochodem   (zobacz scenkę poniżej)                                       

  • W restauracji                                zobacz scenkę znajdź błąd wygraj lekcję
  • W sklepie
  • W aptece
  • U lekarza


Akt II:

Pogadajmy nie tylko w podróży.

Przyjemność poznawania  innych krajów  może być tym większa, im lepiej potrafimy  komunikować się w języku obcym. Poznamy wtedy nie tylko naturę,  kulturę, mury miast, ale i ich mieszkańców. Bezpośrednie rozmowy dają szansę poznania mentalności, skonfrontowania własnych wyobrażeń,  wejrzenia za kurtynę i ożywienia naszego obrazu o odwiedzanym kraju.

Jeśli chcesz podnieść lub odświeżyć znajomość języka obcego skorzystaj z naszego wariantu „Pogadajmy nie tylko w podróży”. W Tym kursie budujemy podstawy, odkurzamy starą wiedzę i uzupełniamy braki, w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Akt III:

Dla konesera:

Scena 1 - Pogadajmy o życiu

Kurs dla tych, którzy chcą w aktywnej dyskusji na interesujące, aktualne tematy doszlifować gramatyczne struktury i słownictwo z zakresu kultury, polityki, dnia codziennego.

Scena 2 - Pogadajmy o biznesie

Kurs koncentruje się na specyficznym języku biznesu, rozbudowuje słownictwo niezbędne  w zawodowych kontaktach, w prezentacjach, negocjacjach,  korespondencji, telefonowaniu. Nie zapominamy również o tzw. small-talk, będącym istotnym elementem spotkań partnerów w biznesie, przybliżamy różnice kulturowe. Stwarzamy naturalne sytuacje, które aktywizują  uczących się i pozwalają ćwiczyć zarówno słownictwo jak i gramatykę.

Scena 3 - Plenery z dykcją, retoryką i tekstem.

Kurs obejmuje zajęcia z wymowy, literowania, retoryki  oraz pisania tekstów zarówno w języku obcym jak i w języku ojczystym.


Letnie Miniatury Przedmiotowe

Kurs obejmuje zajęcia z geografii/fizyki/matematyki/chemii/polskiego/języków obcych. Pomagamy młodzieży odkryć ukryte zdolności oraz przyjemność w zgłębianiu wiedzy. Aktywne formy kursów doskonalą umiejętności uczenia się i radzenia sobie ze stresem, oraz pozwalają utrwalić i rozszerzyć znajomość danych obszarów.
Kursy prowadzone są zarówno na poziomie gimnazjum jak i liceum.

'8 / 16 / 32 - ilość godzin wybierasz sam'.

Intensywność kursu zależy wyłącznie od Państwa.

              MINI - 8 GODZIN        MEDIUM 16 - GODZIN       MAXI 32 - GODZINY

Kursy mogą trwać 1, 2 lub 3 tygodnie i prowadzone są w wariantach:

A: sobota           4 h niedziela  4 h

B: piątek            2 h
sobota     4 h
niedziela   2 h
C:
poniedziałek  2 h wtorek     2 h
środa        2 h czwartek    2 h
                       (h=godzina lekcyjna)